Yaşam

100. Yıl Coşkusu AKM’den Devlet Tiyatrosu’ndaki Yüzlerce Oyunla Yansıyacak

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Cumhuriyetin ilanını anlatan Yüzlerce Yüzlerce oyun, 31 Ekim Salı günü saat 20.00’de Atatürk Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’nda seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.

Türk Tiyatrosunun asırlık çınar ağacı Devlet Tiyatroları, 100. yılını kutladığımız Cumhuriyetimizi, Atatürk Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’nda özel bir gösterimle taçlandırmaya hazırlanıyor. Bu bağlamda İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun sahneye koyacağı “Yüzlerce Yüzlerce” oyunu, bir milletin, milli mücadeleyle, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşuyla taçlanan asırlık tarihi dönemini dönüştürecek, vatanın kurtuluşu ve nihayet Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Cumhuriyetin ilanı görsel ve işitsel bir şölene dönüşüyor. “Yüzündeki Yüzler” 31 Ekim Salı günü saat 20.00’de Atatürk Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’nda seyirciyle buluşuyor.

Bu görsel-işitsel şölenin yönetmeni Zafer Kayaokay, proje koordinatörü ise Derya’dır. Zevk. Dekorasyon tasarımını Hakan Dündar, kostüm tasarımını Burcu Melek Bozan ve Dilek Kaplan, aydınlatma tasarımını Başkan Arık, oyun müziklerini Can Atilla, koreografisini Pınar Ataer, ortak tekrarlarını ise Melikcan Zaman ve Türkü Deyiş Çınar yaptı. Oynadığı oyunda, İstanbul Devlet Tiyatrosu sanatçıları Berrin Akhasanoğlu, Doruk Nalbantoğlu, Ebru Aytürk Şayan, Fatih Dokgöz, Hakan Güneri, Mehlika Balkan, Metin Belgin, Orhan Kurtuldu, Şebnem Dokurel Topçuoğlu, Tansel Öngel, Tayfun Erarslan ve Yeşim Gül yeniden davet edildi. İstanbul Devlet Tiyatrosu sanatçılarına. Kendisine yaklaşık 120 kişilik dev bir ekip eşlik ediyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu