Haber

4 çeşit yemek 40 TL… Pendik’te 10’uncu restoran açıldı

İSTANBUL (İGFA) –4 çeşit sağlıklı ve besleyici yemeği sadece 40 TL’ye sunan Kent Restoranları’nın 10’uncusunu İstanbul’da Pendik Batı Mahallesi’nde açtı.

Kent Restoran’ın açılışı vatandaşların yoğun ilgisi nedeniyle küçük bir mitinge dönüştü.

Şehir genelinde her gün yaklaşık 7.500 kişinin Şehir Restoranlarından yararlandığı bilgisini paylaşan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Bir avuç insanın ihtiyaçları için mücadele etmeyeceğiz. Milletimiz için mücadele edeceğiz. Bizim en büyük gücümüz ve gücümüz milletimizin gücü ve kuvvetidir. Lütfen omuz omuza durun. İstanbul’u birlikte koruyalım. Gelin İstanbul’u güzel günlere hep birlikte taşıyalım. “Allah bizi utandırmasın” dedi.

“Bu ülke yoksulluğu hak etmez” diyen Lider İmamoğlu, restoranda ilk tabldot ikramını da yaptı.

Başkan İmamoğlu, üniversite öğrencileriyle yemek yerken, Hatay’da Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023 sarsıntılarına yakalandığını belirten İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Diş Hekimliği Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Simay Gök ile farklı bir diyalog yaşandı. .

“Depremde yurtların açık olması gerçekten çok güzel bir şeydi” diyen Gök, şöyle devam etti: “Deprem sırasında Hatay’daydım. 1 ay çadırda kaldım. Burada bir vatanım olduğunu bilerek sürekli orada olmak. arayıp ‘ne zaman istersen gelebilirsin’ dedi… artık bu psikolojiye dayanamadım ve buraya gelip yarı zamanlı çalışmaya başladım. aklımı kaybettim. inanın bana; bir süre çadırda kaldıktan sonra. bu kadar uzun süre, sıcak bir yatakta uyumak o kadar değerli hissettiriyor ki, “Bunun için gerçekten teşekkür ederim” dedi.

İmamoğlu ise Gök’e ‘geçmiş olsun’ dileklerini ileterek, depremin yıldönümünün 6 Şubat 2024’te Hatay’da olacağının sözünü verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu