Haber

Adana’da Uyuşturucu Kaçakçılığı Davası Açıldı

Adana’da TIR’a sakladığı uyuşturucu maddeyi sattığı iddia edilen sürücü ve uyuşturucu maddeyi satın aldığı iddia edilen sanık hakkında 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Seyhan ilçesinde uyuşturucu ticareti yaptığı iddiasıyla 18 Mart’ta tutuklanan HK ve M.Ç. Adana Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma tamamlandı.

Sanıklar hakkında hazırlanan iddianamede Diyarbakır’dan geldiği belirlenen satıcı, ilçe Yeni Mahalle Öğretmenler Bulvarı’nda HK idaresindeki TIR’ı beklerken, alıcı M.Ç. otomobiliyle kamyonete geldi, içinde 4 kilo 112 gram sentetik uyuşturucu bulunan çantayı alarak yaya olarak uzaklaşmaya başladı. HK ve M.Ç’nin bu sırada İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalandığı belirtildi.

İddianamede, kişisel kullanım miktarının üzerinde uyuşturucu maddeyi ticari amaçla kullandıkları, anlaşılmaması için kod isim kullandıkları, fikir ve eylemleriyle ortak hareket ettikleri belirtilen HK ve M.Ç hakkında 15 yıla kadar hapis cezası isteniyor. “uyuşturucu veya uyarıcı madde kaçakçılığı veya tedariki” kabahatinden her biri 1 yıl. talep edilen.

İfadelerinde kendilerine yöneltilen suçlamaları kabul etmeyen tutuklu sanıkların yargılanmasına önümüzdeki günlerde Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlanacak.

elmadaghaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu