Haber

Atatürk Çocuk Kütüphanesi açıldı

Atatürk Çocuk Kütüphanesi açıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Kent Konseyi ve İzmir Kitap Gönüllüleri tarafından İzmir Menderes Karakuyu Mahallesi’ne kazandırılan “Atatürk Çocuk Kütüphanesi” düzenlenen törenle açıldı.

Karakuyu İlçesi’nde kurulan Atatürk Çocuk Kütüphanesi’nin açılışına İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay, İzmir Kent Konseyi Başkanı Nilay Kökkılınç, İzmir Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri, İzmir Kitap Gönüllüleri Temsilcisi Mesut Tim, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer katıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer adına. Törene, Belediyesi Menderes Yerel Hizmetler Koordinatörü Şakir Duman, Menderes Karakuyu Mahalle Muhtarı Veli Karakaya, siyasi parti temsilcileri, il ve ilçe meclis üyeleri, muhtarlar, Karakuyu Mahalle sakinleri ve Büyükşehir Belediyesi bürokratları katıldı.

“2006’dan beri açılıyoruz”

İzmir Kitap Gönüllüleri Temsilcisi Mesut Tim açılış konuşmasında, 2006 yılından bu yana Türkiye’nin her bölgesinde “Atatürk Çocuk Kütüphaneleri” açtıklarını belirterek, Menderes Karakuyu’da açılan kütüphane için işbirliklerinden dolayı İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Kent Konseyi’ne teşekkür etti. Menderes Karakuyu Mahalle Muhtarı Veli Karakaya, Cumhuriyetin 100’üncü yılında mahallelerinde kurulan Atatürk Çocuk Kütüphanesi’nden büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Atatürk devrimleri için

İzmir Kent Konseyi Başkanı Nilay Kökkılınç, İzmir Kent Konseyi olarak projenin paydaşı olmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, “Şiddetsiz bir sosyal yaşam, aile huzuru, huzurlu bir ülke için kitap okuyan bir toplum olmalıyız” dedi. ve hepsinden önemlisi Atatürk devrimlerinin yaşatılması için.” Kökkılınç, projenin paydaşlarından olan İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne, söz konusu kütüphane için Menderes Karakuyu İlçesi Muhtarlık binasını halkın kullanımına açan Karakuyu İlçe Muhtarı Veli Karakaya’ya ve İzmir Kitap’a şükranlarını sundu. Kütüphaneye gönüllü olarak getirilen kitaplarla ilgili projenin paydaşı olan gönüllüler.

Şiir ve keman resitali

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer adına kütüphanenin açılışını yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay, İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak çok sayıda kütüphaneyi kente kazandırdıklarını ve bugün açtıkları kütüphaneden memnun olduklarını söyledi.

Açılış töreninde şair ve yazarlar Mehmet Rayman ve Kadir Karpuz’un şiir dinletisi, Damla Turan’ın ise keman resitali seslendirildi. Açılış töreni Karakuyu İlçe Muhtarlığı’nda bulunan kütüphanenin açılış kurdelesi ile sona erdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu