Ekonomi

Bakan Kurum: İş makinesi üreticileri 11 ilde fiyatlarını sabitledi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, yüzyılın felaketi Kahramanmaraş depremlerinin ardından uyum çalışmaları yürüttüğü Gaziantep’te çalışmalarını sürdürüyor. Bakan Kurum, depremden etkilenen 11 ilde afetzede vatandaşlar için yapılacak kalıcı konutların yerlerinin belirlenmesi için bilim insanlarıyla yaptığı toplantıların yanı sıra müteahhitler ve inşaat malzemesi üreticileriyle de toplantılar düzenledi.

Bakan Kurum, Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, inşaat malzemesi imalatçıları ve müteahhitleri ile bir araya geldi. Bakan Kurum, iş dünyası temsilcilerini dinleyerek üretimin artırılması konusunda istişarelerde bulundu. Toplantıda iş makinesi üreticileri 11 ilde fiyatlarını sabitlediklerini açıkladı.

“Bugün, devletin gücünü vatandaşa göstermenin, vatandaşa her türlü imkanı vermenin günüdür”

Akan Kurum daha sonra müteahhitlerle bir araya gelerek yeni yapılacak konutlar hakkında bilgi verdi. “Bu ülkenin sorumluluk alma zamanı gelmiştir” diyen Bakan Kurum, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Üreticisiyle, inşaatçısıyla, işçisiyle, mühendisiyle, mimarıyla birlikte bu süreci yürütmek zorundayız. O evlerin en saf, en sağlıklı ve en sadık haliyle yapılmasını bekliyorum. Bugün devletin gücünü gösterme günüdür. vatandaşa her türlü imkanı vermek ve vatandaşa her türlü imkanı vermek.Bunu hep birlikte yapmak.Bunu yapacak gücümüz ve gücümüz var.Bu süreci el birliği ile yöneteceğiz.Bu süreci hatasız yönetmek zorundayız.Biz de inşa ettik. Pandemi sürecinde kimsenin çalışmadığı bir dönemde afet konutlarını sosyal konutlarımızı yaptık, kamu yatırımlarını da yaptık, milletin evden çıkmadığı dönemde sokaktaydık, maske ve maske ile gittik. şantiyede çalıştı. Bütün dünyanın arzı durmuştu. Yarın herşey yoluna girecek. Asıl olan orada olanı takip etmek, olan biteni birlikte yönetmek. Bunu da inşallah başaracağız.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu