Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabineyi açıkladı

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen törende konuşan Erdoğan, tercihini sandığa yansıtan her vatandaşa teşekkür etti.

28 Mayıs’ta yapılan 2. Cumhurbaşkanlığı Tıp Seçimlerini kazanan Recep Tayyip Erdoğan, 3 Haziran 2023 Cumartesi günü TBMM’de yemin ettikten sonra Çanka Köşkü’nde yeni kabinesini açıklıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesini açıkladı. Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“Demokrasimizin gücüne güç katan bir seçim sürecini tamamladık. Ülkemizin tarihinde pek çok unsura tanıklık eden seçimlerin hayırlı olmasını diliyorum.

Türkiye 14 ve 28 Mayıs’ta seçim yapmakla kalmadı, bir sonraki yüzyılın nasıl olacağına da karar verdi. Milletimiz istiklalini ve istikbalini iradesiyle müdafaa etmiştir. Türkiye Cumhuriyeti, 2200 yıldan fazla devlet, bin yıldan fazla millet şuuruyla kendi mecrasında akmaya devam edeceğini göstermiştir.

Yeni üyeler: Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Adalet Bakanlığı Yılmaz Tunç, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Mahinur Özdemir Göktaş.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Enerji ve Olağan Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Bakan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy.

Yusuf Tekin Milli Eğitim Bakanlığına, Yaşar Güler Milli Savunma Bakanlığına, Fahrettin Koca Sağlık Bakanlığına, Mehmet Fatih Kacır Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına, İbrahim Yumaklı Tarım ve Orman Bakanlığına, Ömer Bolat Ticaret ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na Abdülkadir Uraloğlu Dışişleri Bakanı olarak atandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu