Teknoloji

Elon Musk Bu Kez Facebook’u Hedef Aldı: “Adını Yüzüme Çıkarırsan Sana 1 Milyar Dolar Vereceğim”

Elon Musk zaman zaman şaka dolu tweetleriyle sosyal medyanın gündeminde olmayı başarıyor. Geçmişte Wikipedia’ya benzer bir teklifle ‘Dickipedia’ ismini önererek herkesi güldüren Musk, şimdi de gözünü Facebook’a dikti. Musk’ın son bomba teklifi, Facebook’un adını ‘Faceboob’ olarak değiştirmesi halinde Zuckerberg’e bir milyar dolar vereceği yönünde. Detaylar içeriktedir. ?

Kaynak: bir

Elon Musk, sosyal medya devi Facebook’un adını değiştirmek için Mark Zuckerberg’e olağanüstü bir teklifte bulundu.

Musk, platformun adının “Faceboob” olarak değiştirilmesi karşılığında Zuckerberg’e 1 milyar dolar teklif etti.

X, Tesla ve SpaceX’in sahibi Musk, bu değişikliğin insanların siteye erişimini daha keyifli hale getireceğini, hatta yeni site logosu için bazı fikirler geliştirdiğini belirtti.

Musk bir tweet’te önerdiği değişikliğin “çok daha iyi bir isim” olacağını söyledi. sözleriyle övdü.

Bu teklif, Musk’ın site yönetimine Wikipedia’nın adının “Dickipedia” olarak değiştirilmesi yönünde benzer bir teklif sunmasından kısa bir süre sonra geldi.

Mark Zuckerberg, Musk’ın teklifini ilk başta şaka olarak algıladığını ancak Musk’ın ısrarı sonrasında öneriyi ciddiye almaya başladığını ve “Faceboob” isminin kendine has bir çekiciliği olduğunu kabul ettiğini belirtti.

Ayrıca Elon Musk, Facebook’un ana şirketi Meta’nın adının “Feta” olarak değiştirilmesi ve şirketin bir Yunan peynir fabrikasına dönüştürülmesi için Zuckerberg’e bilek güreşi yapmayı teklif etti ancak Zuckerberg bu teklifi reddetti.

Bakalım siz ne düşünüyorsunuz yorumlarda. ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu