Ekonomi

Emerson hisseleri kazanç ve gelir artışıyla yükselişe geçti

ST. LOUIS – Emerson Electric Co. (NYSE: EMR) ikinci çeyrekte beklenenden daha güçlü bir performans göstererek düzeltilmiş hisse başına kazanç (EPS) ve gelirin analist tahminlerini aştığını bildirdi. EMR hisseleri piyasa öncesi işlemlerde %0,9 artış gösterdi.

Şirket ikinci çeyrek düzeltilmiş EPS’sini 1,36 $ olarak açıkladı ve bu rakam 1,25 $ olan analist tahminini aştı. Gelir de beklentileri aşarak 4,29 milyar dolarlık konsensüs tahminine karşılık 4,38 milyar dolar olarak gerçekleşti ve bir önceki yıla göre önemli bir artış kaydetti.

Emerson Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Lal Karsanbhai’ye göre, Emerson’un güçlü sonuçları satış büyümesi, marj genişlemesi ve beklentileri aşan kazançlardan kaynaklandı. Şirketin uygulamaya odaklanması ve dönüşen portföyü, müşterilere farklılaştırılmış çözümler sunma becerisi gibi güçlü çeyreğe katkıda bulundu.

Şirketin 2024’ün üçüncü çeyreği için öngördüğü düzeltilmiş EPS aralığı 1,38 ila 1,42 dolar olup, bu rakam analistlerin 1,44 dolarlık konsensüsünün biraz altındadır. Çeyrek için öngörülen net satış büyümesi ise %11 ile %12,5 arasında.

İkinci çeyrek için Emerson ayrıca, 17 Mayıs 2024 tarihi itibariyle kayıtlı hissedarlara 10 Haziran 2024 tarihinde ödenmek üzere adi hisse senedi başına 0,525 ABD doları tutarında üç aylık nakit temettü beyan etti.

İleriye bakıldığında, şirket 2024 mali yılı için tüm yıl görünümünü güncelleyerek güçlü performansın devam edeceğine olan güvenini yansıttı. Emerson’ın özellikle brüt marj performansındaki ikinci çeyrek başarısı, şirketin portföyünün ve yönetim sisteminin gücünü vurgulamakta ve hissedarları için gelecekte değer yaratma konusunda iyi bir konuma getirmektedir.

Şirketin 2024 yılı için tüm yıl beklentisi, net satışlarda %15 ila %16 arasında bir büyüme ve 5,40 ila 5,50 dolar arasında bir düzeltilmiş EPS aralığını içermektedir. Bu öngörü, hisse geri alımları yoluyla hissedarlara yaklaşık 500 milyon dolar ve yaklaşık 1,2 milyar dolar temettü ödemesi yapılacağını varsaymaktadır.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu