Yaşam

Gökhan Türkmen’den Elif Perinçek suçlamalarına yanıt

Gökhan Türkmen’in avukatı söz konusu suçlamaların ardından şu açıklamayı yaptı;

Bugün basında çıkan haberlerde, İzmir depreminden 65 saat sonra enkaz altından kurtarılan ve simge haline gelen Elif Perinçek isimli çocuğun sahnelerini kullanan müvekkil Gökhan Türkmen’in TEMEL OLMAYAN tezleri var. Bestelerinde ve konser tanıtımlarında depremin isimlerini kullanıyor.

Hayatla bağını koparmayan, doğayla iç içe yaşamayı önemseyen, insanın güçlü emeğini müziğiyle aktaran müşterisi Gökhan Türkmen, bir baba olarak derin deneyimlerini melodilerle Elif’e aktardı;

Nisan 2023’te kendi bestelediği enstrümantal bir eseri yayınladı. Müşteri, eserini yayınlarken, İzmir depreminin ardından saat 65’te kurtarılan ve hayata tutunan Elif’in hikayesinden “ilham aldığını” belirtti.

Söz konusu kompozisyonun basın bülteninde Elif’in resmi, soyadı ve ilham kaynağının belirtilmesi haricinde herhangi bir kişisel bilgi paylaşılmamış; Müşteri tarafından video klipte, konserde veya başka bir ortamda Elif’e ait hiçbir kişisel veri veya fotoğraf sunulmamıştır.

YouTube video oynatıcısı”>

Ayrıca bu kompozisyondan elde edilen tüm gelirin, müşterinin diğer sosyal sorumluluk projelerinde olduğu gibi Ege Orman Vakfı ile yürütülen orman projelerine aktarılacağı müşteri tarafından belirtilmektedir.

Bestenin yayımlanmasının ardından müvekkil ile iletişime geçilmiş ve söz konusu çocuğun ailesinin kurduğu vakfa nakdi yardım yapılması, konser gelirinin vakfa bağışlanması, çocukla birlikte basın karşısına çıkması gibi talepler kabul edilmemiştir. müşterinin planladığı sosyal sorumluluk süreci ve anlayışına uygun değildi.

Söz konusu ısrarlı taleplerin reddedilmesinin ardından bugün, müvekkilin Elif’in fotoğraflarını izinsiz kullandığı yönünde asılsız suçlamalar içeren haberlerin yer aldığı; Fotoğrafların kullanılmasından ailenin üzüntü duyduğunun belirtildiği bu haberlerde Elif’in adının ve görsellerinin yer alması şaşırtıcıydı.

Söz konusu iddialara ilişkin başlatılan hukuki süreç hakkında müvekkile herhangi bir bildirim yapılmamış olmakla birlikte, müvekkil aleyhine ESAS olmayan haber yapan her türlü kişi ve medyaya karşı müvekkilin hukuki haklarının saklı olduğunu belirtmek isteriz. söz konusu çocuğun adını, fotoğrafını veya herhangi bir kişisel verisini herhangi bir medyaya dahil etmeyin. Bu gizlidir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Gökhan TÜRKMEN ve GTR MÜZİK Milletvekili

Avcılık. Eda SALMAN

haberhafik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu