Teknoloji

Google çalışanlarını kabus dolu bir 2024 yılı bekliyor

Google’ın son birkaç gün içinde binden fazla çalışanı etkileyen son işten çıkarmalarının ardından. CEO Sundar Pichai Geriye kalan çalışanlara bir kötü haber daha verdi. Pichai, Google çalışanlarına bu yılın sonlarına doğru daha fazla küçülme beklemelerini söyledi.

The Verge’a göre Pichai, “açıkçası bazı takımların yıl boyunca ihtiyaç duyulan yerlerde belirli kaynak tahsisi kararları almaya devam edeceğini ve bazı rollerin etkilenebileceğini” belirten bir şirket içi bildiri gönderdi.

Yönetici, son işten çıkarmaların “yürütmeyi basitleştirmek ve bazı alanlarda hızı artırmak için katmanları kaldırmak” ile ilgili olduğunu söyledi. Belki daha da güven verici bir şekilde Pichai, bunların geçen yılın bu zamanlarında yaşanan yaklaşık 12.000 işten çıkarmanın ölçeğiyle eşleşmeyeceğini ve her grubun etkilenmeyeceğini belirtti. Elbette bu durum pek çok kişinin işini kaybedeceği gerçeğini değiştirmiyor.

Google, 2024’ün başında işten çıkarma yapan tek teknoloji şirketi değil. Bu ayın başındaki kesintide Discord, Meta, Amazon, Seğirme,İnsancıl Yapay Zeka, Birlik ve DuolingoAyrıca çeşitli ölçeklerde benzer işten çıkarmalar da gerçekleştirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu