Haber

Gültekin Uysal: Hesap Sormazsak Yaşayamayız. Politikalarını imar yolsuzluğuyla finanse edenlerden, bu kadar insanın canına kıyanlardan hesap sormamız gerekmez mi?

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imar affına ilişkin geçmişteki sözlerini ezberledi. Uysal, “‘Geçmişi biz yaratacağız, hırsızlardan hesap soracağız’ dediğimizde ‘Korktu/korkuyor’ diyenler hesap versin, hesap sormazsak tutamayız” dedi. Kâr için tarım arazilerini açanlardan, imar yolsuzluğuyla siyasetinin finansmanını sağlayanlardan, bu kadar insanın canına kıyanlardan hesap sormamız gerekmez mi?’ diye tepki gösterdi.

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, Sözcü Gazetesi’nin “Erdoğan 4 yıl önce yeniden imar barışını böyle müjdeledi” manşetini sosyal medya hesabından paylaştı. Haberlerde; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kahramanmaraş, Gaziantep ve Hatay’da 4 yıl önce yaptığı imar affı açıklamalarına yer verildi.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından Uysal, Erdoğan’a tepki gösterdi.

Uysal’ın bu akşam sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“‘Öncesini biz yaratacağız, hırsızlardan hesap soracağız’ dediğimizde ‘Korkuyor/korkuyor’ diyenler, bilsinler ki, hesap sormazsak hiçbir şey yapamayız. Kâr için tarım arazilerini açanlardan, imar yolsuzluğuyla siyasetlerini finanse edenlerden, bunca insanın canına kıyanlardan hesap sormamız gerekmez mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu