Haber

Hollanda, Rus diplomatları ‘casusluk’ suçlamasıyla sınır dışı edecek

Hollanda Dışişleri Bakanlığı hükümeti, bir grup Rus diplomatın ‘casusluk’ iddiasıyla sınır dışı edileceğini duyurdu. Hollanda Dışişleri Bakanı Wopke Hoekstra konuyla ilgili yaptığı açıklamada, krallığın Rus diplomat sayısını azaltacağını ve buna bağlı olarak Hollanda’daki Rusya Büyükelçiliği’nin yaklaşık 10 çalışanının önümüzdeki iki hafta içinde ülkeyi terk etmek zorunda kalacağını söyledi.

Sputnik’in haberine göre Hoekstra, Amsterdam’ın bu kararı alarak “çok önemli bir adım” attığını belirterek, kararın Rusya’nın “diplomat olarak istihbarat görevlileri göndermesinden” kaynaklandığını belirtti. Yetkililerin Amsterdam’daki Rus ticaret temsilciliği ofisini de kapatma kararı aldığını bildiren Hoekstra, önümüzdeki Pazartesi gününden itibaren St. diplomat sayısı

Hollanda Dışişleri Bakanı Hoekstra’nın bu açıklamalarının ardından Rusya’dan yanıt gecikmedi. Rusya Dışişleri Bakanlığı, Sputnik’e yaptığı açıklamada, “Rus tarafının daha önce de belirttiği gibi, Rusya gereken yanıtı verecektir.” (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu