Haber

İğneada’da selde 6 kişi hayatını kaybetti, arama kurtarma çalışmaları sonlandırıldı

İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu, “(İğneada’da sel) Bu olayda 6 vatandaşımız hayatını kaybetti, tüm vatandaşlarımıza ulaştık. Bu saat itibarıyla arama kurtarma çalışmalarını sonlandırıyoruz.” söz konusu.

Şişli Vadi’de gazetecilere konuşan Karaloğlu, selin ardından Kırklareli Valisi Birol Ekici ve AFAD Lideri OK Memiş’in bölgedeki arama kurtarma çalışmalarını koordine ettiğini söyledi.

Selde 12 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini, 6 vatandaşımızın da kurtarıldığını hatırlatan Karaloğlu, “Maalesef ilk gün geri kalan 6 vatandaşımızın ikisinin cansız bedenine ulaştık. Dün üç vatandaşımıza da ulaştık. Bugün de ulaştık. Son vatandaşımız emekli öğretmen Ahmet Baki Şimşek’in cansız bedenine ulaştık. Bu olayda 6 vatandaşımız hayatını kaybetti. Tüm vatandaşlarımıza ulaştık, bu saat itibarıyla arama kurtarma çalışmalarını sonlandırıyoruz.” terimleri kullandık.

Karaloğlu, merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diledi.

Bölgedeki arama kurtarma çalışmalarına 950 personelin katıldığını hatırlatan Karaloğlu, çalışmalara katılan hem resmi hem de gönüllü ekiplere teşekkür etti.

Allah’tan Türkiye’yi daha büyük felaketlerden muhafaza etmesini dileyen Karaloğlu, vatandaşlardan AFAD’ın yaptığı meteorolojik uyarılara dikkat etmelerini istedi.

Tesis zaten mühürlendi

Hakkında gözaltı kararı çıkarılan işletme sahibinin durumuyla ilgili soruyu Karaloğlu şöyle yanıtladı:

“Bakanımız Ali Yerlikaya daha önce İstanbul’da işletmenin ruhsatsız, izinsiz olduğunu ve bölgenin tarım alanı olduğunu açıklamıştı. Başsavcılığımız olayla ilgili soruşturma yürütüyor. İşletme sahibi hakkında gözaltı kararı var ve gruplar hakkında soruşturma başlatıldı. şu anda onu arıyorum, umarım en kısa sürede tutuklanır.

Başsavcılığımız şu anda ortakları ve işletme yöneticileriyle ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Dosya şimdi adliyeye taşındı. Başsavcılığımız olayın bir sonraki boyutunu ele alacak. Bölgedeki işletme daha önce İl Özel İdaremiz tarafından mühürlenmiş ve yıkım kararı bulunan bir işletmedir.”

mesudiye-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu