Ekonomi

Inari Medical umut verici DVT tedavi sonuçları bildirdi

IRVINE, Kaliforniya – Venöz hastalıklara yönelik tıbbi cihazlar konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan Inari Medical, Inc. (NASDAQ: NARI), CLOUT kayıt çalışmasının iki yıllık ara sonuçlarını açıkladı. Bulgular Amerikan Venöz Forumu’nda damar cerrahı ve çalışmanın baş araştırmacısı Dr. David Dexter tarafından sunuldu. Sonuçlar, Inari’nin ClotTriever sisteminin derin ven trombozu (DVT) olan hastalar için güvenliğini ve etkinliğini vurgulamaktadır.

Geçici verilere göre, ClotTriever sistemi 30 günde %5,0 ve altı ayda %8,4 ile düşük oranlarda yeniden tromboz göstermiştir. İki yıllık takibi tamamlayan 228 hastanın sadece %7,3’ünde orta ila şiddetli post-trombotik sendrom (PTS) görülmüştür; bu oran, %18-24 arasında orta ila şiddetli PTS oranları bildiren ATTRACT ve CAVA gibi çalışmalardaki geçmiş oranlara kıyasla önemli bir gelişmedir.

ClotTriever, DVT tedavisinde en çok kullanılan ve üzerinde en çok çalışma yapılan trombektomi cihazı olarak tanımlanıyor. Inari’nin Baş Tıbbi Sorumlusu Dr. Thomas Tu, sağlam klinik verilerin önemini ve şirketin ClotTriever ve FlowTriever sistemlerini DVT ve pulmoner emboli (PE) hastaları için bakım standardı haline getirme konusundaki kararlılığını vurguladı.

Inari Medical’in devam eden çalışmaları arasında, ClotTriever tedavisinin sonuçlarını tek başına antikoagülasyonla karşılaştıran ve şirketin venöz tromboembolizm (VTE) tedavisinde araştırmaları ilerletmeye olan bağlılığını gösteren DEFIANCE randomize kontrollü çalışması da yer almaktadır.

Bu makalede yer alan bilgiler basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu