Haber

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Çetin, Kahramanmaraş’ta esnaf birliğini ziyaret etti

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Kahramanmaraş’ta yürütülen ortak çalışmalar sayesinde hayatın normalleşme sürecine girdiğini söyledi.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç ile birlikte Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni ziyaret eden Çetin, Birlik Başkanı Ahmet Kuybu ve oda başkanları ile bir araya gelerek sarsıntı sonrası çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Çetin yaptığı açıklamada, yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen depremden etkilenen illerde vatandaşlara her türlü yardım ve takviyenin yapılması için devletin tüm birim, kurum ve kuruluşlarının seferber olduğuna işaret etti.

Depremin üzerinden bir ay geçtiğini ve yaraların sarılması için çalışmaların sürdüğünü ifade eden Çetin, “İlimizi normalleştirmek ve vatandaşlarımızı normal hayatlarına döndürmek için hep birlikte omuz omuza çalışacağız. Bugün buraya sorgulamaya geldik. Esnafımızın durumu hakkında bilgi almak ve ihtiyaç duymaları halinde yerinde görmek. Allah’a şükürler olsun hızlı bir şekilde sağlığına kavuştu.” “Bir normalleşme süreci var. Allah’ın izniyle günlük hayatın daha etkin ve aktif başladığını göreceğiz. El ele, devlet ve milletle bu yaraları hep birlikte saracağız.” söz konusu.

unye-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu