Ekonomi

Konsensus için ‘Asgari Ücret Tespit Komisyonu’ bugün toplanıyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın konut sahipliğinde bugün toplanacak olan 3. Taban Fiyat Tespit Komisyonu’nda asgari ücret tutarının belirlenmesi bekleniyor.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı başkanlığında, Çalışma Genel Müdürü Sadettin Akyıl başkanlığında toplanacak. Bugün üçüncü toplantısını gerçekleştirecek olan komitenin yeni yılda verilecek asgari fiyat tedbiri üzerinde anlaşmaya varması bekleniyor. Komisyonla ilgili olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, AK Parti’nin Erzurum İl Başkanlığı’na yaptığı ziyarette, bu hafta yapılacak müzakerelerde taban fiyatın belirleneceğini belirterek, Salı günü asgari ücret. İşçilerimizin beklediği ve işverenlerimizin ödeyebileceği bir ücret seviyesinde uzlaşmaya varacağız.” Sözlerini kaydetmişti.

Patron komitesine Türkiye Patron Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Genel Sekreteri Akansel Koç, işçi komitesine ise TÜRK-İŞ Genel Sekreteri Pevrul Kavlak başkanlık edecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı konut sahipliğinde yeni yılda geçerli olacak asgari fiyat adetlerinin belirlenmesine yönelik çalışmalar kapsamında ilk toplantı 7 Aralık’ta, ikinci toplantı ise 14 Aralık’ta yapıldı. . – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu