Haber

Ödüllü yazar Yılmaz Karakoyunlu son yolculuğuna uğurlandı

Ödüllü yazar Yılmaz Karakoyunlu son yolculuğuna uğurlandı

İSTANBUL – Beyaz perdeye de aktarılan Salkım Hanım’ın Tahıllar ve Güz Acı gibi romanlarıyla ödül alan yazar ve siyasetçi Yılmaz Karakoyunlu, son yolculuğuna uğurlandı.

Beyaz perdeye de aktarılan Salkım Hanım’ın Tahılları ve Güz Acı gibi romanlarıyla ödül alan yazar ve siyasetçi Yılmaz Karakoyunlu, dün 88 yaşında vefat etti. Yılmaz Karakoyunlu için bugün Levent’te cenaze töreni düzenlendi. Barbaros Hayrettin Paşa Camii. Törene İstanbul Valisi Davut Gül, siyasetçi ve sanatçı katıldı. Eşi Altan Karakoyunlu da taziyeleri kabul etti. Yakınları ve sevenleri ödüllü yazarı yalnız bırakmadı. İkindi namazının ardından kılınan cenaze namazının ardından Karakoyunlu’nun naaşı Zincirlikuyu mezarlığına defnedildi.

88 yaşında vefat eden yazarın Bakanlık döneminde basın danışmanı olan Osman Yazıcı, sanatçıyı şöyle anlattı: “Sayın Bakanımız, siyasi kimliğinin ötesinde çok entelektüel, yazar ve senaristti. Ben her zaman çok iyiydim. Onunla çalışmaktan onur ve mutluluk duydum. Hayat doktoramı onunla yaptım. Durumu ciddiydi. Erkekti. Ankara’da Sakarya Caddesi’nde tek başına yürüyecek kadar sevildi. Çok üzgünüm. Bundan sonra o eserleriyle anılacaktır. Bildiğiniz gibi romanların ustası denirdi. Dolu dolu yaşadı. Mekanı cennet olsun.”

Arkadaşı Besteci Osman Babuşçu, “Burada sadece 88 yaşında bir insan ölmedi, devasa kütüphaneleri barındıran bir beyin öldü. Yeri doldurulamaz bir edebiyatçı, şair, besteci ve yazar, büyük bir kültür gitti” dedi. Onun acısını yaşıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu