Haber

Otokar, Gürcistan’a 30 otobüs ihraç ediyor

Araç parkını iki yılda 200’ün üzerine çıkardı

Türkiye’nin lider otobüs markası Otokar, kendi tasarımı ve üretimi olan otobüslerle ihracat pazarlarında büyümesini sürdürüyor. Başta Avrupa olmak üzere dünyanın 50’den fazla ülkesinde milyonlarca yolcuya konforlu ve güvenli seyahat imkanı sunan Otokar, Gürcistan İçişleri Bakanlığı’nın açtığı 30 otobüslük ihaleyi kazanarak kısa sürede araçları teslim etti. 2020 yılında ihracat pazarına Gürcistan’ı da ekleyen Otokar, iki yıl gibi kısa bir sürede araç parkını 200’ün üzerine çıkarmayı başardı.

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, yenilikçi otobüsleriyle uluslararası rakiplerini geride bırakmaya devam ediyor. Sektördeki 60 yıla yaklaşan tecrübesiyle Türkiye’de ve dünyada 50’den fazla ülkede tasarımı, dayanıklılığı ve teknolojisiyle büyük beğeni toplayan Otokar, en son Gürcistan İçişleri Bakanlığı’nın açtığı 30 otobüslük ihaleyi kazandı. ve kısa sürede araçları teslim etti.

Gürcistan’ın artan toplu taşıma ihtiyacını karşılamak üzere başlattığı dönüşüm çalışmaları sonucunda 2020 yılında 175 adet dev otobüs için ihracat sözleşmesi imzalayan Otokar, iki yıl gibi kısa bir sürede araç parkını 200’ün üzerine çıkarmayı başardı. Şu anda Gürcistan’da 6 farklı belediye tarafından kullanılan Otokar Kent ve Sultan otobüsleri kullanıcıların beğenisini kazanırken, yeni ihale kapsamında teslim edilen 30 Doruk otobüsü Gürcistan İçişleri Bakanlığı personelini taşıyacak.

“HEDEFİMİZ BÖLGEDE İHRACATIMIZI ARTIRMAK”

Otokar’ın otobüs ihracatındaki başarısının altını çizen, Ticari Araçlar Kamu Satış Müdürü Nitelikli Özşeker; “Kullanıcı ihtiyaç ve beklentilerine odaklanarak geliştirdiğimiz çevreci, konforlu ve güvenilir araçlarımız geniş bir coğrafyada tercih edilmektedir. Geçen yıl teslim ettiğimiz otobüslerimizle Gürcistan toplu ulaşımına yeni bir soluk getirdik, araçlarımız devam ediyor. 6 belediyenin filosunda başarıyla hizmet vermek için Gürcistan İçişleri Bakanlığı’nın açtığı ihaleyi kazanarak, “Teslim ettiğimiz 30 otobüsle yurt içindeki araç parkımızı daha da artırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Araçlarımızın zorlu yol ve iklim koşullarına dayanıklılığı, uzun ömürlülüğü ve satış sonrası hizmetlerdeki başarımız ile öncelikli tercih olmaya devam ediyoruz. Bölgede ihracatımızı artırmayı hedefliyoruz.”

MODERN ŞEHİRLERİN YENİLİKÇİ ARACI

Otokar’ın kullanıcı beklentileri doğrultusunda ürettiği ve yurt dışında Vectio adıyla satışa sunduğu 9 metrelik orta boy Doruk otobüsler, modern iç ve dış görünümü, güçlü motoru, yol tutuşu ve üstün çekiş performansının yanı sıra düşük performansıyla da dikkat çekiyor. işletme maliyetleri. Geniş ve geniş pencereleri, ferah iç mekanı ve standart kliması ile yolculara konforlu ve keyifli bir yolculuk sunuyor. Avrupa güvenlik normlarına uygun sistemlerin kullanıldığı otobüslerde, önde ve arkada tamamen kuru havalı disk frenlerin yanı sıra ABS, ASR ve Retarder sayesinde maksimum güvenlik sunuluyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu