Haber

Pele’nin tedavisine hastanede devam ediliyor

Brezilyalı efsane futbolcu Pele, kolon bölgesindeki tümör kanseri tedavisi nedeniyle hastanede müşahede altında tutuluyor.

Son yıllarda üst üste yaşadığı sıhhat meseleleriyle gündeme gelen 82 yaşındaki Pele’nin, geçen yıl alınan kolon bölgesindeki tümörün ardından tedavisi, Brezilya’nın Sao Paulo kentindeki Albert Einstein Hastanesi’nde devam ediyor.

Brezilya basınında, eski yıldız futbolcunun vücutta oluşan şişlikler ve kalp sorunları nedeniyle hastaneye kaldırıldığı ve sağlık durumunun ciddi olabileceği yönündeki iddialara ise kızı Kely Nascimento’dan yalanlama geldi.

Sosyal paylaşım sitesi Instagram hesabından Pele’nin sağlık durumuna ilişkin bilgi veren Nascimento, “Bugün medyada, babamın sağlığına ilişkin birçok haber paylaşıldı. Babam, devam eden tedavisinde ilaç dozunun ayarlanması için hastaneye kaldırıldı. Bazı kardeşlerim, ziyaret için Brezilya’ya gidiyor. Acil bir durumu yahut yeni bir hastalığı yok. Yeni yıla hakikat, ben de yanına gideceğim ve fotoğraflarını çekip paylaşacağım.” tabirlerini kullandı.

Pele, böbreklerinde yaşadığı meseleler ve prostat nedeniyle de son yıllarda birçok sefer hastaneye kaldırılmıştı.

Futbol tarihinin en güzelleri ortasında gösterilen Pele, FIFA Dünya Kupası’nı 3 sefer (1958, 1962, 1970) kazanan tek futbolcu olma özelliğini taşıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu