Haber

Polonya’da Silahlı Kuvvetler Günü’nde kullanılan ‘su perdeleri’

Polonya’da 15 Ağustos Silahlı Kuvvetler Günü nedeniyle bugün yapılacak geçit törenine, yüksek hava sıcaklığına karşı sokaklara soğuk su püskürten ‘su perdeleri’ yerleştirildi. Bayraktar SİHA ise kutlamalar kapsamında milli stadın yanında sergileniyor.

Polonya Savunma Bakanlığı, Polonya ile Sovyet arasında Varşova Savaşı zaferinin yıldönümü nedeniyle her yıl 15 Ağustos’ta kutlanan ulusal Silahlı Kuvvetler Günü için ülkedeki aşırı sıcaklara ‘su perdesi’ ile çözüm buldu. Bakanlıktan yapılan açıklamada, sıcaklığın 30 derecenin üzerine çıkacağı ve başkentte geçit töreninin yapılacağı cadde kenarlarına soğuk su püskürten “su perdeleri” konulduğu belirtildi. Varşova.

24 bin şişe su hazırlandığı belirtilen açıklamada, “Varşova’da termometrelerin 12.00-15.00 saatleri arasında 30 derecenin üzerinde olacağını unutmayın. Su, güneş gözlüğü ve şapka getirin. Polonya Ordusu, bölgede su perdeleri hazırladı. Fountain Park bölgesi ve Sanguszki Caddesi bölgesi.”

Bayraktar SİHA ise tatil kapsamında Varşova’daki PGE Narodowy stadının dışında sergilenmeye başlandı. Polonya Ordusu herkesi ulusal stadyuma beklediklerini ifade etti.

cal-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu