Haber

Türk Ocaklarından Habur’da Bakan Maruf’a hoş geldiniz

KBY Etnik ve Dini Kuruluşlar Bakanı ve Irak Türkmen Cephesi Yürütme Konseyi Üyesi Aydın Maruf’u Habur Sınır Kapısı’nda Türk Ocakları Silopi Şubesi karşıladı.

Depremzedelere yardım etmek için Türkiye’ye gelen Türkmen Bakanı, Habur’da Türkmenler Silopi Şube Başkanı Adem Çakmakçı ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı. Karşılamanın ardından Silopi Kapalı Spor Salonu’na geçen heyet, burada da Silopi Gençlik Hizmetleri ve SporMüdür Öner Akdan tarafından karşılandı.

Büroda bir süre devam eden görüşmenin ardından Türkmen Bakan, beraberinde getirdiği yardım malzemelerini yetkililere teslim etti. Türkiye’nin bölgede önemli bir ülke olduğuna dikkati çeken Bakan Maruf, Türkiye’nin Türkmen, Kürt, Arap, Hristiyan ayrımı gözetmeksizin herkese yardım eli uzattığını söyledi.

Bakan Maruf, “Geçmişte Türkiye’de çok afetler oldu. Türkiye hepsini atlattı ve geride bıraktı. Irak Türkmenleri deprem gününden bu yana bölgede seferberlik ilan etti. Yardımlarımız devam edecek. Şimdi tam zamanı” bir arada olmak. Dayanışma zamanı. Zor bir süreç var. Bunları aşmak için birlikte hareket etmek önemli” dedi. – ŞIRNAK

tuzlukcuhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu