Teknoloji

Yeni Apple iPad Pro’ların Logoları Da Soğutacak

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan M4 işlemcili iPad Pro modellerinde Apple logosu da soğutmaya yardımcı oluyor.

Yeni modellerdeki M4 işlemci yüksek parlaklığa ulaşan çift katmanlı OLED ekranın neden olduğu ısıyı kontrol altında tutmak için grafit plakalar kullanılmış. Plakalara ek olarak büyük Apple logosu da soğutma işlemine dahil edilmiş. Logoda bakır kullanan Apple, tabletin içine fan koymayarak incecik olmasını sağladı.

Apple’ın M4 İşlemcisi Hakkındaki Açıklamaları

“İkinci nesil 3 nm teknolojiyle üretilen M4 çip, güç verimliliğini ileriye taşıyan ve iPad Pro’nun inanılmaz ince tasarımına imkan veren SoC teknolojisine sahip. Bu çip, iPad Pro’nun çığır açıcı Ultra Retina XDR ekranına göz alıcı netliği, renkleri ve parlaklığını sağlıyor. Yeni CPU, 10 çekirdeğe sahip ve M3 ile tanıtılan yeni nesil GPU mimarisinin üzerine kurulan yeni 10 çekirdekli GPU ile beraber Dynamic Caching, donanım hızlandırmalı ışın izleme ve donanım hızlandırmalı örgü gölgelendirme teknolojileri ilk kez iPad’e geliyor.

M4, Apple’ın bugüne kadar sunduğu en hızlı Neural Engine’a sahip. Saniyede 38 trilyon işlem kapasitesi sağlayan teknoloji, günümüzdeki yapay zekaya sahip bilgisayarlarda bulunan nöral işleme birimlerinden daha hızlı. Daha hızlı bant genişliği, CPU’daki yeni nesil yapay öğrenme hızlandırıcıları ve yüksek performanslı GPU ile beraber M4 çip, yeni iPad Pro’yu yapay zeka için inanılmaz güçlü bir aygıta dönüştürüyor.” 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu