Ekonomi

Yükseltmeden sonra Ether yükseldikçe Bitcoin hakimiyeti azalıyor

TradingView tarafından sağlanan bilgilere göre Ether ( ETH), Çarşamba günkü Şangay yükseltmesinin ardından 2.000 doların üzerinde toparlandı, Bitcoin’in(BTC) hakimiyetini yaklaşık iki yıllık rekor seviyeden düşürdü.

Verilere göre, Çarşamba günü Bitcoin’in (BTC) pazar hakimiyeti yüzde 49,06’ya kadar yükselirken, Ether’in (ETH) fiyatının artmasıyla yüzde 48,12’ye geriledi. Metrik en son yaklaşık 21 ay önce, Temmuz 2021’de yüzde 49’a ulaştı.

ETH hakimiyeti, yükseltmeden sonra yüzde 19,87’ye ulaşarak Perşembe günü bir ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

BTC hakimiyet oranı, BTC piyasa değerinin kripto para piyasasının toplam piyasa değeri içindeki payı olsa da, metrik, BTC’nin daha büyük kripto piyasasına göre göreceli gücünü değerlendirmek veya altcoinlerin ne zaman daha fazla performans gösterdiğini belirlemek için değerli bir kriterdir. sorunsuz.

Eter hakimiyeti, kripto pazarındaki en büyük ikinci kripto para biriminin göreli fiyatını da gösterir.

Değişim, Shapella olarak da bilinen uzun zamandır beklenen yükseltmenin Çarşamba günü sorunsuz bir şekilde tamamlanmasının ardından geldi ve Ether’in iyileştirilmiş performansı Bitcoin’in pazar payını aşındırdı.

Aralık 2020’deki lansmanından bu yana ilk kez Shapella, yaklaşık 35 milyar dolarlık bir maliyetle Ethereum’un hisse ispatı blok zincirinden 17,4 milyondan fazla hisseyi geri çekti.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

habersusehri.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu