Haber

Antalya’da adliye önünde silahlı saldırı davasında karar

Antalya’da adliyeden çıkarken eski eşinin erkek kardeşini tabancayla yaralayan sanık 27 yıl 6 ay, kendisine yardım ettiği iddia edilen arkadaşı ise 30 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Antalya 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanıklar Onur D. ve arkadaşı Ramazan A. ile tutuklu sanık Ayfer D. katıldı.

Tarafların avukatları ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatının hazır bulunduğu duruşmaya tekerlekli sandalye ile gelen sanık Onur D., tutuklandıktan sonra hakkında çıkan olumsuz haberi görünce sona erdiğini iddia etti. eski kayınpederi Süleyman A. tarafından vuruldu.

Hakkında “kocanın taslağı” şeklinde konuşmalar yapıldığını öne süren sanık, “Çocuğumun yüzünü açık açık haberlerde göstererek para topladılar. Sonra mahallede ‘erkekliği gitti’ diye konuşmalar yapıldı. O gün onu öldürmeye ben gitmedim, ben istiyorum.” terimini kullandı.

Sanık Ramazan A. da, arkadaşı Onur D’yi çocuğunu görmek istediği için adliyeye götürdüğünü ileri sürerek, “Onur’un üzerinde silah olduğunu bilmiyordum.

Onur D’nin tutuksuz yargılanan annesi Ayfer D., olay sırasında başka bir yerde olduğunu öne sürerek, “Adliyenin arka kapısından çıkmış olsaydım bu olayı önleyecektim. Beraatimi istiyorum.” dedi.

Mahkeme heyeti sanık Onur D’yi “Bilal A. ve Süleyman A.’yı öldürmeye teşebbüs” suçundan ayrı ayrı 15 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Onur D’nin Süleyman A. tarafından vurulması nedeniyle haksız tahrik indirimi uygulayan mahkeme, cezaları ayrı ayrı 11 yıl 3 aya indirdi. “Ruhsatsız silah bulundurmak ve kullanmak” suçundan 5 yıl hapis cezasına çarptırılan Onur D., 27 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Sanık Ramazan A’yı Bilal A. ve Süleyman A hakkında “kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 15’er yıl olmak üzere toplam 30 yıl hapis cezasına çarptıran mahkeme, cezada indirim yapmadı.

Heyet, sanık Ayfer D.’nin beraatine karar verdi.

Etkinlik

30 Aralık 2021 tarihinde Serik ilçesinde ailesiyle birlikte yaşadığı konuta gelen eski eşi Onur D’nin (25) açtığı ateş sonucu Güllü A. (25) yaralandı. Sesleri duyunca dışarı çıkan Güllü A’nın babası Süleyman A., peşinde olduğu Onur D’yi tabancayla vurarak yaraladı.

Davanın 5 Nisan 2022’de Antalya 6. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmasının ardından tekerlekli sandalyede bulunan Onur D., eski eşi Güllü A, babası Süleyman A., kardeşi Bilal A.’ya ateş açtı. ve Kübra A., saldırıda Bilal A. yaralandı.

melikgazi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu