Teknoloji

IKEA, Roblox Mağazası İçin Çalışan Arıyor

İsveçli mobilya devi IKEA, Roblox’taki sanal mağazasında çalışacak on kişi aradığını açıkladı. Mağazanın farklı bölgelerinde çalışacak olan bu kişiler, müşteriler için mobilyaları paketleyecek ve köfte servisi yapacaklar. 

Geçtiğimiz aylarda da gördük ki Disney, Epic Games, Meta gibi teknoloji firmaları günlük yaşamımızı sanal alemlere taşımak için çalışmalarına devam ediyor. Son olarak da IKEA bu listeye adını yazdıran firmalardan biri oluyor. IKEA, Roblox’taki sanal mağazasını işletmesi için 10 kişiyi işe alacak, hem de bu kişilere ciddi bir maaş da ödenecek. 

Saatlik 13,15 sterlin ödenecek

“Tamamen uzaktan” çalışacak bu kişilerin öncelikle İngiltere ya da İrlanda’da yaşıyor olmaları gerekiyor. IKEA’nın “Farklı Gerçekleştirilen Kariyerler” projesi kapsamında işe alınan bu kişilere ödenecek maaş da belli: saatlik 13,15 sterlin. Karşılaştırma açısından baktığımızda İngiltere’deki asgari ücretin 11,44 sterlin olduğunu hatırlatmak gerekiyor. 

Firmanın yazdığı ilanda “Bizimle departmanları değiştirme, becerilerinizi geliştirme ve terfi alma fırsatına sahip olacaksınız.” ifadesi kullanılırken, “IKEA’da kariyer gelişimi her yönde büyüyebildiğiniz için benzersizdir. İnsanları, CV’deki tüm doğru kutuları işaretlemek yerine değerlerimize göre işe almanın önemine inanıyoruz.” ifadeleri yer aldı. 

Roblox’a IKEA dışında Netflix de devasa dijital tema parkıyla gelecek. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu