Haber

İYİ Parti yarın 600 milletvekili adayının katılımıyla seçim beyannamesini açıklayacak.

DÜZGÜN Partisi’nin yarın açıklanacak seçim beyannamesinde 2026 yılına kadar Türkiye’deki Suriyelilerin dönüşü ile afetlere karşı alınacak tedbirlere ilişkin kısa ve orta vadeli politikalar geniş yer buluyor.

Edinilen bilgiye göre, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28’inci Milletvekili Genel Seçimlerine hazırlanan DÜZGÜN Partisi’nin seçim beyannamesi Genel Başkan Meral Akşener tarafından kamuoyu ile paylaşılacak. ATO Kongresi yarın 600 milletvekili adayının katılımıyla gerçekleşecek.

Bildirgede, partinin kuruluşundan bu yana adalet, kalkınma, tarım, ekonomi, sağlık, eğitim ve terörle mücadele alanlarında kamuoyuyla paylaşılan politikalar ve ortaya koyduğu amaçlar yer alacak.

“İnsani Sanayi Bölgeleri Projesi” vaadi

Afetlere karşı alınan tedbirler ve bu konudaki projelerin yer aldığı bildiride, bu kapsamda olası depremlere hazırlık amacıyla kısa ve orta vadeli master planların hazırlanacağı paylaşıldı.

Şehircilik ve Afet Yönetimi Bakanlığı kurulması sözünün de yer aldığı bildirgede, Kahramanmaraş’ta depremlerden etkilenen illerde sürdürülebilir bir yaşamın sağlanması amacıyla hazırlanan ve yeniden hayata geçirilmesi amacıyla hazırlanan “İnsani Sanayi Bölgeleri Projesi”ne de yer verildi. ekonomik faaliyetler dikkat çekiyor.

Sığınmacılar ve yasa dışı göçmenlere yönelik politikalar

İYİ Parti’nin bildirisinde Suriye ve diğer uyruklulara, mültecilere ve yasa dışı göçmenlere yönelik politikalara vurgu yapıldı.

Bu kapsamda, Türkiye’nin demografik yapısını ve ulusal kimliğini savunmak amacıyla hazırlanan “Ulusal Göç Doktrini” ile “Açık Kapı-Açık Sınır” politikasına son verilerek “geçici mülteci statüsü” uygulamasına son verileceği bildirgeye yansıtıldı. yürürlükten kaldırılacaktı.

Bildiride, bu çerçevede oluşturulan strateji belgesi ve eylem planı ile Türkiye’deki Suriyelilerin 2026 yılına kadar kademeli olarak ülkelerine dönüşlerine ilişkin politikalara yer verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu