Haber

Kilo Vermek ve Sıkılaşmak İçin Spor Aletleri Olmadan Yapabileceğiniz 8 Hareket

Daha fit görünmek için spor salonuna kaydolmanıza gerek yok. Spor yapmak için fazla zaman bulamıyorsanız veya spor salonlarını sevmiyorsanız, evde bile hiçbir ekipmana ihtiyaç duymadan kolayca yapabileceğiniz egzersizlerle forma girmeniz mümkün!

Gelin o antrenman hareketlerine birlikte bakalım ?

1. Tahta hareketi

Tahta aynı zamanda göğüs ve bacak kaslarını, özellikle karın kaslarını da çalıştırır. Bu hareketi düz bir zeminde 10 veya 15 saniyelik 3 set halinde yapabilirsiniz.

2. Yürümek

Ekstra güç gerektirmeyen yürüyüş antrenmanı aslında her gün kaslarımız için belli bir süreyi gerektiriyor.

3. Çömelme

Kalça ve bacak kaslarını çok iyi çalıştıran bu hareketi yapmak için bacaklarınızı omuz genişliğinde açın ve bacaklarınızı bükerek oturur pozisyona getirin. Bu hareketi 15’erli, 20’li veya 30’arlı 3’er set halinde yapabilirsiniz.

4. Mekik

Bilinen en temel egzersizlerden biri olan mekik için düz bir yüzeye sırt üstü uzanmanız ve size en uygun seti belirlemeniz yeterli olacaktır.

5. Koşu

Çevrenizdeki en uygun alana gidebilir ve uygun gördüğünüz süre boyunca koşabilirsiniz. Aynı zamanda temiz hava alabilmesi de avantajlarından biridir.

6. Yüzme

Yüzme havuzuna kolay erişiminiz varsa, tüm kaslarınızı çalıştıracak faydalı sporlardan biridir. En az 45 dakika yüzmek hem vücut ağrılarınızı azaltacak hem de sıkılaşmanıza yardımcı olacaktır.

7. Merdiven çıkma

Bacak ve kalça kaslarını güçlendirecek bu antrenmanı apartmana, işe ya da okula girerken bile yapabilirsiniz.

8. Şınav

Vücuttaki birçok kası aynı anda çalıştıran test hareketini kendinize en uygun ayar aralıkları ile yapabilirsiniz. Bu formda testi yapmakta zorlanıyorsanız ilk etapta dizlerinizin üzerine çökerek başlayabilirsiniz.

haber-duragan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu