Haber

Şahinbey Belediyesi 174 Öğrenciyi Umreye Ulaştırdı

Şahinbey Belediyesi’nin düzenlediği Kayıp Cennet kurs sınavında 1., 2. ve 3. olan 174 öğrenci Umre’ye uğurlandı.

Şahinbey Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gaziantep İl Müftülüğü’nün ortaklaşa düzenlediği projede Kayıp Cennet kitabından sınava giren ve okullarında 1., 2. ve 3. olan 174 öğrenci saat 03.00’te Umre’ye uğurlandı. sabah. .

“Herkesin genç yaşta bu şansı yoktur.”

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, genç yaşta umreye gitmenin çok kıymetli olduğuna dikkat çekerek, “Şahinbey Belediyesi olarak her okulun 1., 2. ve 3. öğrencilerini Umre ödüllü kitap okuma etkinliğinde umreye gönderiyoruz. 6.sını düzenlediğimiz yarışmada 174 öğrencimizi umreye gönderdik. Karaya uğurladık. Böylece şu ana kadar 933 öğrencimizi umreye gönderdik. Herkesin Mekke ve Medine’yi ziyaret etmesi mümkün değil. Genç yaştalar. İnşallah oraya giderler, ibadet ederler, bize ve ülkemize dua ederler. Allah yollarını ve bahtlarını açık etsin.” söz konusu.

“Emeği geçenlerden Allah razı olsun”

Umreye giden öğrenciler, umreye gitmenin heyecanını yaşadıklarını belirterek, “Öncelikle Şahinbey Belediyesi’ne, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve İl Müftülüğü’ne çok teşekkür ederiz. Biz bu sınava bir amaç için girdik ve bu sınava girdik. Bu hedefte başarılı oldum. Bu kadar genç yaşta umre yaptım.” “Gitme şansımız oldu. Çok mutluyuz, heyecanlıyız. Umreye gittiğimizde ülkemize, Cumhurbaşkanımıza ve Mehmetçiklerimize dua edeceğiz” dedi.

“Umreye gitme umudu ve hayaliyle hazırlandılar”

Umreye giden öğrencilerin velileri ise oldukça memnun olduklarını belirterek, “Böyle bir organizasyonu düzenlediği için Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ederiz. Çocuklarımız sınava hazırlanırken umut ve hayalle hazırlandılar. Umreye gideceğiz. Allah’a şükür uğurluyoruz. Dinimizin ve umrenin önemini çocuklarımıza bu küçük yaşta aktarıyoruz.” “Bunu mümkün kılan ve katkıda bulunan herkese teşekkür ediyoruz” dediler. – GAZİANTEP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu